سوالات متدوال

پاسخ دقیقی برای این سؤال وجود ندارد و این مسأله به عوامل مختلفی همچون سابقه فرد، نوع سرویس ها، محل اجرای پروژه (داخل یا خارج از شهر) ،حجم کار (وسعت پروژه) و … بستگی دارد .

ولی به طور میانگین دستمزد اجرای یک پروژه شبکه متعارف (۳ عدد Server شامل DC,Firewall,App Server بهمراه ۲۰ عدد Client ) بدون در نظر گرفتن دستمزد اجرای سخت افزاری شبکه (کابل کشی و آرایش رک و …) برابر با یک و نیم تا دو میلیون تومان می باشد.
علاوه بر این مبلغ هزینه نگهداری و پشتیبانی ماهیانه یک چنین شبکه ای ، ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان تعیین می گردد. نرخ نامه رسمی خدمات شبکه را می توانید از سایت نظام صنفی رایانه ای ( این لینک ) دریافت نمایید.

این شایعه را بیشتر شرکتهایی که در ایران بطور غیر قانونی آزمون برگزار میکنند برای منافع خودشان مطرح میکنند. برای اطلاعات و اطمینان بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید: https://www.prometric.com/en-us/Pages/OFAC.aspx

کلیه مطالب بر اساس سرفصلهای رسمی شرکت مایکروسافت بطور ۱۰۰% عملی و در لابراتوارهای مجهز تدریس میگردد.علاوه بر تدریس مطالب و پیاده سازی سرویسها در لابراتوار توسط دانشجویان،در انتهای هر دوره پروژه های متنوعی در غالب چندین سناریو به هر دانشجو ارائه گشته که این پروژه ها در ساعتهای مشخص شده برای Workshop (همراه با حضور استاد مربوطه در آکادمی) توسط دانشجویان انجام میشود، تا در غالب این پروژه ها دانشجویان با پیچیدگیهای سرویسها و ترکیب آنها در محیط واقعی بیشتر آشنا گردند و با مشکلات احتمالی در این مرحله مواجه گشته و آنها را بطور استاندارد و منطقی رفع نمایند.

به جرات و بدون اغراق بالای ۹۵% ،و شما اگر به توصیه های مطرح شده در جلسه مشاوره و برنامه ریزی آزمون که برای هر دانشجو بطور اختصاصی برگزار می گردد،عمل نمایید بی شک جزو آن ۹۵% خواهید بود.

پرتقاضاترین تخصص IT در سالیان گذشته مهندسی شبکه بوده است و تحقیقات و پیش بینی ها برای سال ۲۰۱۲ نیز همین روند را گزارش می دهد. به این منطور میتوانید در اینترنت متن زیر را جستجو نمایید. Best IT Certifications 2012

شما میتوانید با استفاده از سایت رسمی پرومتریک نسبت به جستجوی تست سنتر اقدام نمائید. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

به طور متوسط و بسته به آزمون مورد نظرتان بین ۱ تا ۳ هفته زمان برای تست زنی و آمادگی کامل نیاز میباشد.البته توصیه میکنیم قبل از شروع به تست زنی جزوه کلاسی درس مورد نظر را مطالعه کامل نموده و اگر زمان کافی داشتید کتاب مربوط به درس مورد نظر را نیز مطالعه نمایید. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

بستگی به پارامتر های مختلف دارد.
امارات (دوبی) از نظر راحتی سفر ،پاکیزگی و قانونمند بودن بهترین گزینه میباشد.ولی با توجه به بالارفتن هزینه های سفر و آزمون،کشور ترکیه گزینه مناسب از نظر هزینه می باشد،چرا که هم سفر میتواند زمینی یا با قطار انجام شود و هم هر آزمون مایکروسافت ۵۰$ ارزانتر از امارات می باشد.
هزینه هر آزمون در امارات ۱۵۰$ و در ترکیه ۱۰۰$ می باشد.
هزینه آزمونها را می توانید با مراجعه به سایت Prometric.com بررسی نمایید.

 • در یکی از تست سنتر های خارج از کشور از طریق ایمیل پیش ثیت نام نمایید.
 • جواب ایمیل و پرینت فرم پیش ثبت نام را به دانشگاه خود ارائه نموده و دانشگاه شما را به نظام وظیفه معرفی مینماید.
 • با مراجعه به نظام وظیفه و تکمیل مدارک به اداره گذرنامه و صندوق قوامین معرفی می گردید.
 • مبلغ وثیقه تعیین شده (معمولا” ۸ میلیون تومان) را به صندوق قوامین واریز و گذرنامه موقت (یک ماهه) برای ورود به کشور مشخص دریافت مینمایید.

مراحل بالا بطور میانگین ۲ تا ۴ هفته به طول می انجامد.

 • با احترام به همکارانی که احتمالا مجری این آزمونها در داخل کشور بوده و یا خود مدارکشان را در داخل کشور اخذ نموده اند باید به نکات زیر اشاره نمود.
  • متولی برگزاری آزمونهای بین المللی آی تی (مایکروسافت و سیسکو و …) در دنیا ، دو شرکت آمریکایی-انگلیسی VUE و Prometric می باشند که بدلیل مشکلات و تحریمهای سیاسی موجود، هیچ نمایندگی رسمی و قانونی در ایران نداشته و ندارند. هر گونه ادعا در این زمینه را به راحتی میتوان از وب سایت های این دو شرکت جویا شد.
   VUE و Prometric
   در مورد آزمونهای مایکروسافت این ایمیل نیز پاسخگوی شماست: mcphelp@microsoft.com
  • هزینه برگزاری آزمونهای مایکروسافت در کشورهای همسایه بین ۸۰ تا ۱۵۰ دلار بسته به سطح درآمد مردم آن کشور متغیر می باشد (افغانستان ۸۰ ،ترکیه۱۰۰ و امارات۱۵۰) در حالیکه هزینه این آزمونها در ایران بطور غیر قانونی بین ۲۵۰-۳۰۰ دلار میباشد.
   بطور نمونه شما برای ۵ آزمون مایکروسافت رقمی بین ۷۵۰-۱۰۰۰ دلار بیشتر از امارات میباست پرداخت نمایید که با این مبلغ میتوانید هزینه یک سفر یک هفته ای لوکس به دبی را در هتل ۵ ستاره پرداخت نمود و در یک تست سنتر معتبر بدون هیچ نگرانی آزمونهای خود را بگذرانید.

  روش کار برگزار کنندگان آزمونها در ایران: این قبل شرکتها توسط رایزنی با یک تست سنتر در کشورهای همسایه (معمولا ترکیه) با روش ریموت و وی پی ان آزمونها را از طریق اینترنت برگزار می نمایند. در صورت مشخص شدن این موضوع برای VUE و Prometric علاوه بر باطل شدن مدارک شما امکان قرار گرفتن نام و مشخصاتتان در بلاک لیست و جلوگیری از آزمونهای بعدی برای شما وجود دارد.
  همچنین اگر قصد مهاجرت و استفاده از امتیاز شغلی این مدارک را دارید احتمال آشکار شدن موضوع در سفارت مربوطه و رد شدن پرونده مهاجرتی شما نیز بالاست بویژه سفارتهای کانادا و استرالیا که دقت ویژه ای در این موارد به خرج می دهند.
  مشکل دیگر ،برگزاری آزمونها با شبیه ساز آزمون میباشد که شما بدون اینکه متوجه شوید در یک آزمون شبیه سازی شده (نه واقعی) شرکت نموده و به احتمال فراوان رد خواهید شد ، چرا که نمره قبولی توسط مجری نرم افزار شبیه ساز آزمون قابل تنظیم میباشد!
  البته ممکن است شما در همین آزمون قبول شوید که در آن صورت مجری توسط ارتباطاتی که با تست سنتر خارج از کشور دارد در همان روز توسط فردی دیگر آن آزمون را بنام شما پاس نموده و شما نیز متوجه این موضوع نمیگردید. برخی دیگر از برگزار کنندگان پا را فراتر گذاشته و قبولی شما را گارانتی میکنند به این ترتیب که در جلسه آزمون می توانید از کتاب،جزوه و یا مشورت این دوستان استفاده کرده و بطور ۱۰۰درصد قبول شوید.
  پاره ای دیگر نیز خود را راحت نموده ، به جای شما امتحان می دهند که در این صورت شما کوچک ترین زحمتی برای فراگیری مطالب و یا پرداخت شهریه کلاس های آموزشی متقبل نمی شوید.
  اگر تصمیم به برگزاری آزمون در ایران را دارید،این چالشها پیش روی شما بوده و اعتبار مدارکتان به حق، برای دیگران تأمل برانگیز خواهد بود! حال تصمیم با شماست !

همکاری با ما

به خانواده ی گستره ی دانش بپیوندید

ورود